Kategorier
Föreningen

Anställda och semestrar

Efter ytterligare en termin som vikarierande präst i Vasakyrkan går nu Torbjörn Arvidsson tillbaka till att fortsätta leva som pensionär. Vi är otroligt tacksamma för att han hjälp föreningen än en gång och önskar honom en skön sommar. Torbjörn kommer jobba till 28 juni

Göran Berglund har tackat ja till att vikariera som präst från och med 15 augusti tills vi anställt vår nya präst. Vi hälsar honom varmt välkommen till föreningen och teamet anställda. Vi tror att vi kommer få en bra tid med Göran.

Adam Govik kommer jobba på konfirmationsläger 1, Klippen-Strömbäck, fom 19 juni och efter det går han på semester. Adam är tillbaka i tjänst 21 augusti.

Anna Duveskog går på semester den 4 juli och är åter i tjänst den 4 augusti.

Skulle du ha behov av att komma i kontakt med någon i föreningen under våra semestrar kan du höra av dig till vår ordförande Eva Lundeborg Karlsson 070-376 45 11.

Foto/bild:Peo Einemo.