Kategorier
Föreningen

Behov av serveringspersonal

Kan du tänka dig att hjälpa till att servera fm fika den 7 september eller em fika den 8 september då våra lokaler är uthyrda till Luleå Stift?

Äntligen kan människor börja titta ut från hemmakontor och mötas på nya platser. Våra fina och stora lokaler börjar återigen bokas av intresserade, och en del vill också ha hjälp med fika. 

Eftersom jag fortfarande inte känner alla i föreningen och inte jobbat med dessa frågor behöver jag hjälp att fylla i listan över villiga händer och goda förmågor. Vem kan tänka sig att hjälpa till med förfriskningar när vi hyr ut våra lokaler? Vi ser redan ett behov i närtid – den 7 september med eftermiddagsfika och den 8 september med förmiddagsfika då Luleå Stift hyr våra lokaler. 

Välkommen att kontakta mig antingen på telefon eller mail. 

/Anna Duveskog