Gudstjänst på EFS-Gården Backen med predikan av Kristina Eriksson

Gudstjänst på EFS-Gården Backen på Kristi förklarings dag. Medv: Kristina Eriksson, Kerstin Einemo, kantor: Inger Sjöström. (För kännedom till er som brukar följa oss på webben så webbsänds inte dagens gudstjänst.)

Vi håller gudstjänster för max 50 deltagare. Kom i tid så är du säker på att få plats.

Vi har ingen fikaservering för närvarande. Men ta gärna med egen fikakorg, så fikar vi tillsammans utomhus efter gudstjänstens slut.

 

Om det kommer fler än 50 personer måste ni som kommer senare endera åka hem eller ta en långpromenad, eftersom vi enligt nuvarande regler inte får vara fler än 50 sammanlagt på gården under gudstjänsten. Men då är den som vill välkommen tillbaka till fikat efteråt, för det är alltid några som åker direkt hem efter gudstjänsten och då blir det plats för andra i stället.

Välkommen till EFS-Gården!

 

Startdatum: 
söndag, 26 juli, 2020 - 11:00